Jakie meble na taras i do ogrodu?

Leżak ogrodowy

Kiedy zaczyna się robić ciepło, coraz więcej czasu spędzamy na tarasie lub w ogrodzie. Tutaj odpoczywamy, jemy rodzinne posiłki, a także przyjmujemy gości. Aby jednak móc w pełni wykorzystywać ogród lub taras, należy zaopatrzyć się w trwałe i funkcjonalne meble ogrodowe, które dobrze będą komponowały się z naturalnym otoczeniem.

Krzesło ogrodowe Classic
Krzesło ogrodowe Classic

Sklepy oferują ogromny wybór mebli na taras, od najtańszych plastikowych zestawów po eleganckie meble drewniane lub wykonane z wikliny. Coraz popularniejsze stają się również meble z metalu i rattanowe. Tylko od nas zależy w jakim stylu chcemy urządzić letni zakątek i ile pieniędzy chcemy na to przeznaczyć.

Pomimo bogatego wyboru materiałów, z jakich mogą zostać wykonane meble ogrodowe. Najbardziej godne polecenia są jednak te wykonane z naturalnego drewna. Nie tylko pięknie komponują się z zielenią ogrodu, lecz również, odpowiednio pielęgnowane, będą nam służyć przez długie lata. Nie tracąc przy tym na urodzie. Dodatkowo meble drewniane są bardzo stabilne, nie chwieją się i pozwalają wygodnie zjeść posiłek lub popracować na świeżym powietrzu. Jakie meble wybrać? To zależy od przestrzeni jaką dysponujemy oraz preferowanego sposobu spędzania wolnego czasu.

Ławka ogrodowa Praga
Ławka ogrodowa Praga

Już niewielki taras czy zwykły balkon można gustownie i praktycznie urządzić. W tym wypadku najlepiej sprawdzą się niewielkie zestawy składające się ze stolika ze składanymi krzesłami. Jeśli dysponujemy większa przestrzenią- warto zainwestować w duży rodziny stół z naturalnego drewna, przy którym będzie można przyjąć gości. Uzupełnieniem stołu mogą być krzesła, fotele z podłokietnikami lub dekoracyjne drewniane ławki. Możemy wybrać jeden z gotowych kompletów mebli do ogrodu lub kupić pojedyncze elementy i stworzyć własny zestaw, najbardziej odpowiadający naszym gustom i upodobaniom. Żeby meble były wygodniejsze, warto wyposażyć je w miękkie siedziska lub poduszki. Pozwolą na wygodne podparcie pleców.

Zestaw ogrodowy Królewski
Zestaw ogrodowy Królewski

Osoby, które lubią spędzać czas w ogrodzie na czytaniu, opalaniu się lub po prostu błogim leniuchowaniu- z pewnością powinny pomyśleć o zakupieniu wygodnego leżaka lub bujaka do ogrodu. Stylowy i ergonomiczny leżak zapewni komfort wypoczynku. Sprawi, że lato na działce nabierze luksusowego charakteru. Poza tradycyjnymi, dostępne są również leżaki z funkcja fotela bujanego. Uzupełnieniem leżaka powinien być niewielki stolik, pozwalający na odstawienie szklanki z napojem lub czytanej książki. Ciekawą alternatywą są bujaki ogrodowe z konstrukcją pozwalającą na ustawienie ich w dowolnym miejscu w ogrodzie. Bujaki te są bardzo komfortowe i estetyczne, z pewnością też zyskają uznanie najmłodszych członków rodziny. Osoby o bardziej tradycyjnych upodobaniach lub mniejszym budżecie mogą również zamontować między drzewami zwykły hamak ogrodowy.

Bujak Fantasy Biały
Bujak Fantasy Biały

Aby drewniane meble ogrodowe służyły nam przez długie lata, należy pamiętać o wyniesieniu ich po sezonie do suchego i niezbyt ciepłego miejsca. Jeśli nie są lakierowane lub pomalowane farbą olejną, dwa razy do roku należy je również pokryć impregnatem do drewna lub zaolejować.

podpowiadała Anita, projektant przestrzeni i krajobrazu

www.nameblowej.pl – internetowy sklep z meblami

You may also like