Szafki kuchenne z szufladami- modne i wygodne rozwiązanie w kuchni

szafki kuchenne

Szafki kuchenne z szufladami-  modne i wygodne rozwiązanie w kuchni

Dziś przeniesiemy się do kuchni, by zainspirować Was trochę modnymi, a przy tym wygodnymi rozwiązaniami, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie w kuchennej rzeczywistości. Jednym z takich pomysłów są szafki kuchenne z szufladami.

Szafka dolna Polo S30 1SZ
Szafka dolna Polo S30 1SZ

Dlaczego warto mieć w kuchni szafki z szufladami

Czym więcej szuflad w kuchni, tym lepiej, bardziej komfortowo, czyli przyjemniej. W szufladzie znajdzie się znacznie więcej miejsca niż w tradycyjnej szafce z półkami. Dlatego to właśnie szuflady idealnie nadają się do przechowywania większych talerzy, misek czy innych akcesoriów kuchennych. Niewątpliwą zaletą szuflad kuchennych jest też możliwość przechowywania niezbędnych sprzętów w jednym miejscu. Bez konieczności nurkowania w głąb szafki. Albo wyciągania nieraz prawie całej  jej zawartości , by dostać się do konkretnego garnka, miski czy produktu spożywczego. Za jednym otwarciem szuflady wszystko, co potrzeba ,,wyjeżdża” niczym podane na tacy. A my oszczędzamy czas przeznaczony na poszukiwania. I nie tracimy niepotrzebnie nerwów, że poszukiwanego przedmiotu akurat jak na złość nie ma pod ręką.

Szafka dolna Polo S80 1SZ
Szafka dolna Polo S80 1SZ

Szuflada a nowe technologie

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy szuflady w kuchni służyły wyłącznie do przechowywania sztućców czy pokrywek na garnki? Albo gdy nieraz trzeba się było nieźle namęczyć z otwarciem szuflady, bo coś się w niej zaklinowało, a jeden nieopatrzny ruch powodował wypadnięcie szuflady? Od tamtej pory wiele się zmieniło, bo wraz z postępem techniki ,,ewoluowały” też szuflady kuchenne. Szuflady w nowoczesnych szafkach kuchennych dzięki zastosowaniu coraz lepszych technologii przystosowywane są do wytrzymania coraz większych obciążeń. Oznacza to, że bezpiecznie można w nich przechowywać sprzęty kuchenne czy zastawę stołową o większym ciężarze. Obecnie powszechnym rozwiązaniem stosowanym w szufladach kuchennych są mechanizmy pozwalające na wysunięcie całej szuflady bez ryzyka jej wypadnięcia czy wysunięcia z prowadnic. Dzięki temu korzystanie z szuflad w kuchni jest jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe. Na rynku dostępne są również meble wyposażone w mechanizm zapewniający automatyczne i ciche domykanie szuflady, a także coraz bardziej popularny bezdotykowy system ich otwierania.

Szafka kuchenna dolna 40 Sara
Szafka kuchenna dolna 40 Sara

O co chodzi z ergonomią w kuchni i czemu to takie ważne

Szafki dolne posiadają obecnie szuflady różnej wysokości i głębokości i to od właściciela kuchni zależy, co i w której szufladzie się znajdzie. Warto jednak opracować metodę, gdzie i co ma leżeć, bo nowoczesna kuchnia to kuchnia funkcjonalna i ergonomiczna. Dla przykładu, jeśli dysponujemy szufladą pod piekarnikiem warto wykorzystać ją do trzymania blach czy naczyń do pieczenia. Z kolei jeśli w naszych szafkach  znajduje się głębsza i wyższa szuflada wytrzymująca większe obciążenia niż inne, warto przeznaczyć ją do przechowywania talerzy obiadowych czy garnków. A jeśli w taką szufladę jest wyposażona szafka w pobliżu kuchenki czy płyty kuchennej, to zyskujemy rozwiązanie jak z modelowej aranżacji. Płytsze i węższe szuflady dzięki odpowiednio dobranym organizerom idealnie nadają się do przechowywania sztućców czy akcesoriów kuchennych. Na rynku dostępne są również szafki kuchenne wyposażone w szuflady typu cargo- z gotowymi przegródkami. O różnych wymiarach, do przechowywania wielu rzeczy w jednym miejscu.

 

Szafki kuchenne Sara
Szafki kuchenne Sara

 

Wszyscy posiadacze szafek kuchennych z szufladami, a szczególnie ci, którzy posiadają duże lub nieustawne kuchnie, powinni pamiętać, o takim zagospodarowaniu szuflad, by nie trzeba było biegać z kąta w kąt po niezbędne akcesoria i sprzęty. Warto też pamiętać, że gdy nasza szafka ma kilka szuflad, sprzęty i przedmioty poukładajmy w kolejności- najczęściej używane na górze, najrzadziej- na dole. Tym sposobem unikniemy ciągłego schylania się.

Szafki kuchenne Sylwia
Szafki kuchenne Sylwia

W taki oto sposób z użyciem szafek z szufladami nie tylko uporządkujemy przestrzeń, ale też maksymalnie ułatwimy sobie wykonywanie kuchennych czynności. A na tym przecież polega sekret dobrze urządzonej kuchni.

podpowiadała Ania, dobre rady zawsze ma

www.nameblowej.pl – internetowy sklep z meblami

You may also like