Narożniki tapicerowane – alternatywa dla tradycyjnej kanapy

Narożnik tapicerowany Avatar

Po latach przerwy, eleganckie narożniki tapicerowane wracają do naszych salonów. Są one korzystną alternatywą dla sof oraz foteli, bowiem zajmują niewiele więcej miejsca, pozwalając na jednoczesne usadzenie znacznie większej liczby osób. Można na nich również wygodnie odpocząć, a nawet uciąć sobie krótką drzemkę. Co jeszcze mogą oferować narożniki tapicerowane rozkładane?

Narożnik tapicerowany Rudolf de Lux
Narożnik tapicerowany Rudolf de Lux

W sklepach spotkamy ogromny wybór kanap narożnych utrzymanych w różnych stylistkach. Wybór odpowiedniej zależy tylko i wyłącznie od naszych upodobań. Osobom o tradycyjnych gustach na pewno spodobają się stylizowane modele tapicerowane skóra lub tkaniną w jednolitym ciemnym kolorze. Zwolenników awangardy we wnętrzach zauroczą z kolei nowoczesne narożniki tapicerowane w intensywnych barwach lub obite tkaniną w geometryczne wzory. Bez względu na upodobania warto zwrócić uwagę na praktyczne aspekty narożnika. Poza tym, że powinien być ładny, musi być przede wszystkim wygodny i funkcjonalny. Zwróćmy uwagę, czy siedzenia są odpowiednio miękkie i sprężyste oraz czy wysokość oparcia pozwala na przyjęcie komfortowej pozycji. Tapicerowany narożnik rozkładany powinien być także wykonany z materiału, który łatwo utrzymać w czystości, szczególnie jeśli w domu są małe dzieci.

Narożnik tapicerowany Wiktor
Narożnik tapicerowany Wiktor

Jeżeli narożnik rozkładany ma służyć także do sporadycznych drzemek lub przenocowania nagłego gościa- powinien być odpowiednio długi, tak, żeby zmieściła się na nim wyprostowana dorosła osoba. Wiele dużych narożników można także rozkładać i w prosty sposób zmienić w duże i wygodne łóżko nawet dla trzech osób. Warto przed zakupem zainteresować się, jak działa mechanizm rozkładania, czy jest wygodny i czy narożnik może być rozłożony przez jedną osobę bez konieczności użycia siły.

Ze względu na to, że są większe nić standardowe kanapy, narożniki tapicerowane sprawdzą się jako rozwiązanie dla większych rodzin. Dzięki wybraniu tego typu kanapy do wspólnego oglądania telewizji może usiąść nawet dziesięć osób. Sprawdzają się też doskonale podczas organizacji małych rodzinnych przyjęć.

Narożnik tapicerowany Madagaskar
Narożnik tapicerowany Madagaskar

Przy wszystkich swoich zaletach narożnik nie jest meblem łatwym do aranżacji. Nieodpowiednio ustawiony może skutecznie zagracić pokój i sprawić, że trudno będzie się po nim poruszać. Dlatego przed wybraniem się na zakupy należy przemyśleć jaką powierzchnią dokładnie dysponujemy. Jeśli lubimy często zmieniać wystrój mieszkania możemy zdecydować się na narożnik modułowy, który w razie potrzeby można będzie powiększyć o dodatkowe elementy.

Narożnik tapicerowany Kiri
Narożnik tapicerowany Kiri

Ustawienie narożnika zależy głównie od metrażu i rozkładu pomieszczeń w domu. Jeśli dysponujemy kuchnią otwartą na salon, narożnik może wyznaczać symboliczną granice pomiędzy częściami mieszkania o różnych funkcjach. Może też oddzielać wypoczynkową część salonu od tej przeznaczonej do wspólnego spożywania posiłków. W małym salonie najlepiej ustawić go w rogu lub przynajmniej pod jedną za ścian, dzięki czemu lepiej wykorzystamy niewielką przestrzeń. Ze względu na wielofunkcyjność narożnik rozkładany sprawdzi się świetnie także w kawalerce, gdzie w dzień może pełnić funkcję salonowej kanapy oraz miejsca do przyjmowania gości, a w nocy zamieniać się w łóżko do spania.

O narożnikach opowiadała Anita – zdecydowanie radzi praktycznie

a więcej o meblach tapicerowanych dowiesz się w naszym sklepie z meblami www.nameblowej.pl

You may also like