W JAKI SPOSÓB URZĄDZIĆ POKÓJ DLA DWÓJKI DZIECI? PODWÓJNA ARANŻACJA

Łózko piętrowe Jakub II

Do dyspozycji masz jedno, niewielkie pomieszczenie, które ma być zamieszkane przez dwójkę dzieci, rodzeństwo, żywioły, często o odmiennych charakterach i upodobaniach. Jak zabrać się za aranżację dedykowaną jednej parze Twoich pociech? Pomożemy Ci zastosować kilka przydatnych rozwiązań, które ułatwią Ci wiele spraw, a Twoim dzieciom pozwolą decydować o wyglądzie swoich czterech kątów.

WSPÓLNA PRZESTRZEŃ DLA RODZEŃSTWA

Pogodzenie potrzeb dwójki dzieci, to często rzecz nieosiągalna. Każda z Twoich pociech ma swój ulubiony kolor, upodobania względem wypełnienia wnętrza, a także różni się swoimi zajęciami, pasjami. Nawet jeśli to bliźniaki, to i tak na takiej małej przestrzeni może dojść do pojawienia się wielu różnic. Poza estetyką i spełnieniem życzeń dzieci, każdy rodzic powinien pamiętać o funkcjonalności pokoju dziecięcego.

Niewielki metraż sprawia, że poważnie trzeba zastanowić się nad kwestią spania. Powinien być to mebel, który zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, zapewnia pewnego rodzaju stopień intymności, a również zachęca i dostarcza sporo pomysłów do zabawy. Pogodzenie interesów dwójki dzieci zapewni komfortowe rozwiązanie jakim jest łóżko piętrowe.

PODWÓJNIE DOBRY WYBÓR – ŁÓŻKO PIĘTROWE

Zakup łóżka piętrowego, to przede wszystkim oszczędność miejsca. Jeśli w twoim domu pokój dziecięcy nie jest wielkich rozmiarów, to ustawienie dwóch osobnych łóżek nie wchodzi w rachubę. Jeśli masz dwójkę dzieci, nawet o odmiennej płci, to ten drewniany, praktyczny mebel rozwiąże twoje problemy dotyczących zbyt małego miejsca do zabawy dla twoich pociech.

Łóżko piętrowe Beniamin
Łóżko piętrowe Beniamin

Druga forma oszczędności, to przede wszystkim to ta finansowa. To w końcu dokonanie zakupu jednego mebla, który w sobie łączy dwa. Rozwiązania dwa w jednym są teraz bardzo mile widziane. Co z tego mają nasze pociechy? Otóż to spanie razem, a jednak osobno. Warto też wspomnieć, że łóżka piętrowe to nie tylko mebel do spania. To zawsze coś innego niż zwykłe, standardowe łóżko. Jak rozstrzygnąć spór, kto śpi u góry? Najlepiej, żeby górny materac zajmowało starsze dziecko, bo jest zazwyczaj spokojniejsze niż młodsze.

MIĘKKIE ROZWIĄZANIE WIELU PROBLEMÓW – PUFY DZIECIĘCE I MŁODZIEŻOWE

Są poręczne i wygodne. Lubią służyć jako dodatkowe miejsca do siedzenia, co w przypadku małej przestrzeni jest często zbawienne. Nadają kolorytu i klimatu, przy czym poprawiają funkcjonalność każdego miejsca, gdzie się pojawią. Mogą być eleganckie, minimalistyczne. Pufy mogą zostać małymi bohaterami w urządzonym przez Ciebie pokoju dziecięcym.

Pufa dziecięca i młodzieżowa
Pufa dziecięca i młodzieżowa

Bywają lekkie, kolorowe, a przede wszystkim bezpieczne. Takie siedzisko nie jest zagrożeniem dla Twojego dziecka lubiącego wykorzystywać maksymalną przestrzeń do zabawy. Pufy są wszechstronnym i wielofunkcyjnym meblem. Gwarantują więcej przestrzeni lub w przypadku spotkań z rówieśnikami Twoich dzieci, dzięki pufom uzyskane zostanie wiele dodatkowych centymetrów. Możliwość ich przenoszenia również w tym przypadku wydaje się kluczowa, wiele ułatwia. Dzieci mogą zrobić to samodzielnie!

KONCEPCJE W PRZYPADKU RÓŻNYCH KONFIGURACJI

W przypadku dzieci niewiele sytuacji można przewidzieć. Dajmy na to, że w pokoju mamy zapewnić spokój podczas nauki jednemu dziecku, a drugiemu dostęp do licznych zabaw. Nawzajem nie powinny sobie zakłócać swoich zajęć, także maluchy potrzebują odrobinę prywatności. W takiej sytuacji warto podzielić pokój na dwie strefy, np. stawiając ściankę działową. Jednak na to rozwiązanie można sobie podzielić, jeśli mamy do czynienia z większą przestrzenią, nie zrobisz tego w ciasnym, małym pokoju.

Łóżko piętrowe Serafin
Łóżko piętrowe Serafin

Bardzo podobnie jest w przypadku zamieszkiwania pokoju przez dzieci o odmiennej płci. Wówczas, aby przedzielić przestrzeń warto ustawić na środku oddzielający od siebie dwie części regał lub kotarę, zasłonę. Każde z dzieci będzie miało zalążek swojej strefy, o którą powinno należycie zadbać. Poszukaj także uniwersalnych kolorów farb, aby pogodzić dzieci w kwestii koloru tego, co ich będzie otaczała dookoła nich.

Mały pokój nie zawsze oznacza pokój, skorzystaj z rozwiązań, które nie zdominują przestrzeni. Łóżko piętrowe, pufy, to tylko kilka takich opcji. Warto też porozmawiać z przyszłymi mieszkańcami pomieszczenia, które urządzasz. W ten sposób żadne z Twoich dzieci nie poczuje się odrzucone, na drugim miejscu. W tym przypadku musisz zachować równowagę.

You may also like