Praktyczne skrzynie tapicerowane z siedziskami

skrzynia-tapicerowana-paris

Drewniane ozdobne skrzynie były jednym z podstawowych mebli w naszych domach od średniowiecza aż do końca ubiegłego stulecia. Później zostały wyparte przez inne meble i właściwie na długi czas zapomniane. Skrzynie widywaliśmy głównie w muzeach i filmach kostiumowych. Obecnie wielu producentów mebli proponuje skrzynie tapicerowane w zupełnie nowej odsłonie. Te współczesne są lekkie, często dla wygody wyposażone w kółeczka, kolorowe, koniecznie z miękką poduszką, dzięki czemu mogą służyć jako wygodne siedzisko.

Skrzynia do wszystkiego!

W zależności od materiału, z którego je wykonano oraz stylistyki, takie skrzynie mogą mieć wiele różnorodnych zastosowań. Począwszy od najprostszych wykonanych z surowego drewna pokrytego bejcą lub lakierem, które świetnie sprawdzą się na tarasie, w ogrodowej altanie czy przedsionku. Nie tylko doskonale zastąpią tradycyjną ławkę, lecz również z powodzeniem pomieszczą narzędzia ogrodnicze czy inne potrzebne przedmioty.

skrzynia-modrzewiowa
Skrzynia modrzewiowa

Schowasz coś albo usiądziesz

Nieco bardziej ozdobne skrzynie, mogą znaleźć swoje miejsce w przedpokoju i służyć do przechowywania domowego obuwia, parasoli czy też zimowych szalików i rękawiczek. Dzięki nim łatwo możemy pozbyć się całego rozgardiaszu, pozwoli nam również wygodnie przysiąść w czasie zdejmowania lub zakładania butów. Tapicerowana skrzynia wprowadzi przy tym ciepły, domowy klimat do przedpokoju i wizualnie ociepli wnętrze.

Moda na skrzynie tapicerowane w salonie

W salonie skrzynia może pełnić wielorakie funkcje. Ozdobna drewniana, postawiona przy kanapie, może w kilka sekund przeobrazić się w oryginalny stolik kawowy. Ma do tego tę wyższość nad stolikiem, że w środku możemy schować obrus, serwetki, a nawet zapas napojów w butelkach. Skrzynia na kółkach z poduszką przyda się natomiast jako zapasowe miejsce siedzące na wypadek większej ilości gości. W chwilach relaksu po pracy może nam także posłużyć za wygodny podnóżek. Skrzynia z siedziskiem jest też świetnym rozwiązaniem do zastosowania we wnękach okiennych, gdzie chcielibyśmy urządzić ustronny kącik do czytania lub odpoczynku, a nie ma miejsca na wstawienie klasycznej kanapy czy nawet fotela. Możemy w niej dowolne przedmioty, pod warunkiem, że nie są to rzeczy, który często używamy w ciągu dnia.

skrzynia-tapicerowana-black
Skrzynia tapicerowana Black

W sypialni nie zawodzi!

Elegancka, tapicerowana skrzynia drewniana przyda się też w sypialni, jako dodatkowy pojemnik na pościel. Dwie, dopasowane kolorystycznie skrzynie można ustawić jako przedłużenie łóżka, co bardzo stylowo i elegancko wygląda. Takie przedłużenie łóżka pozwoli na ukrycie nocnej bielizny oraz dodatkowych koców czy poduszek, a co ważniejsze, można na niej przysiąść np. w czasie ubierania, nie rujnując przy tym świeżo pościelonego łóżka. Jeśli sypialnia jest niewielka, można ustawić skrzynki przy ścianie, nie zajmą wtedy zbyt dużo przestrzeni.

Na zabawki i skarby

Te praktyczne i funkcjonalne meble wręcz proszą się o wprowadzenie ich do pokoju dzieci lub nastolatków. W tym pierwszym przypadku najlepiej, żeby były kolorowe, miękkie i mobilne. Świetnie sprawdzą się jako pojemnik do przechowywania zabawek, a dzięki posiadaniu kółek, same staną się inspiracją do wielu zabawa. Dzięki temu, że są lekkie i tapicerowane będą również bezpieczne nawet dla największych urwisów. Na takich skrzyniach, które z reguły nie są tak wysokie, jak typowe krzesła- dziecko będzie mogło wygodnie usiąść lub podjąć gości. Po skończonej zabawie, skrzynię można przesunąć pod ścianę albo wsunąć pod biurko czy łóżko, żeby nie przeszkadzała i nie zajmowała miejsca w pokoju.

skrzynia-tapicerowana-princessa
Skrzynia tapicerowana Princessa

A teraz niespodzianka! Zastanawiasz się gdzie takie skrzynie można znaleźć? Ależ to proste…najlepsze skrzynie tapicerowane zamówisz w wysyłkowym sklepie z meblami www.nameblowej.pl

Sprawdź i zobacz już dziś!

You may also like