Przedpokój – wizytówka domu

garderoba-200

Urządzając mieszkanie często zapominamy, że przedpokój jest pierwszym pomieszczeniem, które widzą nasi goście. Z tego powodu warto poświecić mu trochę uwagi i postarać się, żeby był zarówno funkcjonalny, jak i estetyczny. Jest to niewątpliwie pomieszczenie trudne do aranżacji, ponieważ nie dość, że zazwyczaj jest dość małe, to jeszcze nieustawne ze względu na dużą ilość drzwi. Trzeba przy tym zadbać, żeby łatwo było wchodzić i wychodzić z mieszkania, a umieszczone tam sprzęty nie stanowiły przeszkody w komunikacji między pokojami.

Żeby dobrze zagospodarować tę niewygodną przestrzeń warto zainwestować w szafę wnękową

Taka szafa ubraniowa pomieści wszystkie okrycia wierzchnie. Najpraktyczniejsza będzie szafa z przesuwanymi drzwiami i wbudowanym lustrem pozwalającym na kontrolę wizerunku przed wyjściem z domu. Jeżeli nie ma miejsca na szafę, można zamontować na ścianie gustowny wieszak na ubrania, który będzie znacznie praktyczniejszy niż wieszak stojący. Warto aby nad miejscem na ubrania znajdowała się również półka na nakrycia głowy. Wieszak na ubrania nie musi być nudny i zwyczajny. W ofercie sklepów meblowych można znaleźć wiele ciekawych propozycji, które jednocześnie będą stanowiły stylową dekorację przedpokoju.

przedpokoj-aleksander
Przedpokój Aleksander

W polskich mieszkaniach przedpokój to również przechowalnia dla butów

Stąd jednym z ważniejszych mebli w tym pomieszczeniu są szafki na buty. W zależności od modelu mogą to być szafki otwarte lub zamknięte. Te ostatnie znacznie lepiej wyglądają i pomagają w zachowaniu porządku w przedpokoju. Dobrze dobrana, elegancka szafka na buty potrafi nadać pomieszczeniu styl i charakter. Jeśli będzie odpowiednio wysoka może również służyć jako miejsce do odłożenia kluczy czy przyniesionej poczty. Jeżeli zdecydujemy się na szafkę w jasnych kolorach, dodatkowo optycznie rozjaśni ona wnętrze oraz spowoduje, że będzie wydawało się większe.

Żeby nasi domownicy i goście mogli wygodnie zdejmować i zakładać obuwie

Dobrze jest zadbać o miejsce siedzące w przedpokoju. W przypadku przestronnych holi i korytarzy można pokusić się w wstawienie ławki, krzesła, fotela a nawet sofy. Jednak niewiele osób może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. W małych przedpokojach funkcję taką może pełnić praktyczna skrzynia z siedziskiem, która przy okazji będzie pełnić rolę szafki na obuwie domowe lub sezonowe elementy garderoby. Tak skrzynia, ustawiona pod ścianą nie zajmie wiele miejsca, a znacznie wpłynie na komfort korzystania z pomieszczenia.

skrzynia-kwiaty
Skrzynia Kwiaty

 

Obowiązkowym elementem jest lustro do przedpokoju

Poza tym, że pozwala ono się przejrzeć, odbija także światło i optycznie powiększa wnętrze. Można wybrać lustro w prostej ramie, korespondujące ze stylem i kolorem pozostałych mebli albo popuścić wodzę fantazji i postawić na aspekt dekoracyjny, przykuwający uwagę przychodzących. Pod tym względem godne uwagi są lustra w stylizowanych, ozdobnych ramach albo lustra podświetlane z efektem głębi. To ostatnie na pewno pozytywnie zaskoczy i zainteresuje naszych gości. Będzie też dodatkowym źródłem światła w ciemnym i ciasnym wnętrzu.

O przedpokojach opowiadała Anita – nasz mistrz od aranżacji wnętrz Na Meblowej.pl

You may also like