Na co zwrócić uwagę wybierając meble łazienkowe

meble łazienkowe Evo

Projektanci mebli proponują nam wiele ciekawych możliwości, często zaskakując nietypowymi i odważnymi rozwiązaniami. Jak jednak wybrać meble łazienkowe, które nie tylko będą atrakcyjnie wyglądać, lecz zapewnią również funkcjonalność tego wnętrza?

Wybierając meble łazienkowe musimy pamiętać, że w pomieszczeniu tym zazwyczaj panuje duża wilgotność. Dlatego warto zwrócić uwagę na materiały, z których szafki zostały wykonane. Najpraktyczniejsze będą meble wykonane z płyty laminowanej, które chłoną wodę w dużo mniejszym stopniu niż lite drewno. Płyta taka jest też łatwa do otrzymania w czystości. Szczególnie jeśli nie posiada elementów wypukłych oraz wklęsłych, które u mebli łazienkowych są wysoce niepożądane. Z powodu wysokiego ryzyka pojawienia się wody na podłodze lepiej też zdecydować się na szafki na nóżkach albo szafki podwieszane. Dzięki pozostawieniu kilku lub kilkunastu centymetrów wolnej przestrzeni łatwiej będzie posprzątać i nie narazimy się na ryzyko, że wylewająca pralka zniszczy nasze meble łazienkowe. Tyły szafek powinny być umieszczone w niewielkim odstępie od ściany, co zapewni cyrkulacje powietrza i zapobiegnie pojawieniu się pleśni.

Meble łazienkowe
Łazienka Kosmo biały – biały połysk

Przy wyborze mebli łazienkowych należy też przyjrzeć się ich konstrukcji i pojemności. Powinny one zapewniać miejsce do przechowywania wszystkich niezbędnych akcesoriów i środków czystości. Wtedy nawet w najmniejszym pomieszczeniu wykonywanie codziennych czystości związanych z zachowaniem higieny i pielęgnacją urody było proste i wygodne. Z tego też powodu godne uwagi są meble oszczędzające przestrzeń np. słupki łazienkowe oraz szafki pod umywalkę. Te ostatnie pomagają przy okazji ukryć rury i przyłącza wodno- kanalizacyjne. Dostępne są szafki pod umywalki, które poza drzwiczkami mają jedną lub więcej praktycznych szuflad, pomocnych w przechowywaniu kosmetyków oraz akcesoriów do makijażu. Jeśli przy umywalce mamy więcej przestrzeni, warto wybrać szafkę o większym blacie, zyskując tym samym powierzchnie na szczoteczki do zębów, pędzle do golenia lub zestaw pachnideł. Słupki łazienkowe i większe szafki doskonale sprawdzą się do przechowywania ręczników oraz zapasów środków czyszczących.

Meble łazienkowe
Łazienka Nancy trufel

Nieodłącznym elementem każdej łazienki jest lustro, które z powodzeniem może zastąpić płytka szafka z lustrzanymi drzwiczkami do powieszenia nad umywalką. Pomieści ona wszystkie niezbędne drobiazgi. Dzięki wygodnemu dostępowi pomoże również w utrzymaniu porządku w łazience. Alternatywą może być zawieszenie małych i płytkich szafek wokół lustra.

Większość zestawów łazienkowych można również uzupełnić o pasujące stylistycznie akcesoria, takie jak wieszaki na ręczniki, dozowniki mydła i papieru toaletowego oraz kubki na szczoteczki do zębów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić łazience spójny i estetyczny wygląd.

Meble łazienkowe
Łazienka Rondo wenge

Wybór kolorystyki mebli zależy wyłącznie do gustów i upodobań właścicieli. Minęły już czasy, kiedy obowiązującym kolorem mebli łazienkowych była biel. Obecnie możemy kupić zestawy do łazienek w dowolnym kolorze, dopasowując je do koloru płytek i armatury, albo tworząc interesujące kontrasty barwne.

Dziś o meblach łazienkowych opowiadała Anita, a jeszcze więcej usłyszysz i zobaczysz u nas na http://www.nameblowej.pl/

 

You may also like