Jaką meblościankę wybrać do niewielkiego salonu?

meblościanka

Mały a cieszy- jaka mała meblościanka do niewielkiego salonu.

Zazdrościsz tym, którzy mają salony po trzydzieści parę metrów kwadratowych. Patrzysz na swój skromny salon w dwupokojowym mieszkaniu i zastanawiasz się jak go urządzić? Nie przejmuj się nie tylko Ty stajesz przed dylematem wyboru mebla, który nie zajmie całej przestrzeni i nie przysporzy siniaków na kolanach od obijania się o jego kanty przy przejściu przez salon. Pomożemy Ci odpowiedzieć na pytanie: jaka mała meblościanka pasuje do niewielkich rozmiarów wnętrza.

Mała Meblościanka Hugo połysk
Meblościanka Hugo połysk

Po pierwsze: zachowaj umiar.

Im mniejszy metraż, tym mniejszy wybór wśród meblościanek? Oczywiście, że nie! Wystarczy dobrze się rozejrzeć a zobaczysz, że na rynku dostępne są minimalistyczne meblościanki, które spełniają swoje funkcje. Przede wszystkim zaopiekują się telewizorem i pozwolą na eleganckie poukładanie zdjęć, pamiątek i innych cennych gadżetów. Mała meblościanka pasująca do niewielkich rozmiarów mieszkania jest przede wszystkim umiarkowana w gabarytach. Wyobrażasz sobie czteroskrzydłowego kolosa zajmującego pół pokoju? Jeśli lubimy takie wersje to pewnie, jeśli nie mamy wyjścia, bo nie możemy wyrzucić pamiątkowej meblościanki po babci, cóż zrobić, wtedy kombinujmy. Jeśli natomiast mamy możliwość wyboru, dokonujmy go świadomie. Weźmy do ręki miarkę centymetrową i wymierzmy nasz salon, weźmy pod uwagę ile przestrzeni chcemy zagospodarować na meblościankę a ile przestrzeni ma nam pozostać na pozostałe meble, ile chcemy pozostawić wolnej. Zapiszmy nasze pomiary i przy wyborze wymarzonego mebla, kierujmy się tajnymi notatkami, które ułatwią ustawność i sprawią, że pokój czy salon zachowa klasę.

Mała Meblościanka Juliusz
Meblościanka Juliusz

Po drugie: kolor i materiał ma znaczenie.

Kierując się wyborem weź pod uwagę dwa aspekty: kolorystykę i materiał. Mała meblościanka powinna współgrać z kolorami ścian czy parkietu lub tworzyć przemyślany kontrast, wszystko zależy od Twojej wizji. Jest jednak jedno ale, które może mieć decydujący wpływ na efekt końcowy. Niestety małe wnętrza nie polubią się z bordowym lub ciemnobłękitnym kolorem mebli. Zalecane są jasne kolory. Możesz szaleć w bieli, ciepłym miodzie i całej podobnej palecie barw. Warto również pamiętać, że połyskliwe materiały odbijające światło pomogą w optycznym powiększeniu przestrzeni. A co jeśli wybrany przez Ciebie model nie spełnia tych zasad? Możesz usiąść na podłodze i w rozpaczy rwać włosy z głowy, na nowo zakupiony dywan lub zapytać producenta, czy nie ma możliwości wykonania mebla w innych odcieniach lub materiałach. W końcu klient nasz pan! A kto pyta nie błądzi. Warto spróbować. Dobrze dobrana kolorystyka i materiały mogą zdziałać cuda.

Idealnie kiedy możemy od początku tworzyć wymarzony salon, mamy wtedy możliwość wyboru tapet, farby i mebli. Pamiętajmy, że salon jest miejscem spotkań rodzinnych i w nim najczęściej tętni życie towarzyskie. Inwestycja mała meblościanka dopasowana do niewielkiego wnętrza pomieszczenia to inwestycja w nasze dobre samopoczucie i dobrą atmosferę w domu. Przeglądaj i wybieraj, w końcu Ty decydujesz.

podpowiadał Tadeusz, mistrz w branży meblarskiej (o meblach wie prawie wszystko :)) www.nameblowej.pl – internetowy sklep z meblami

You may also like